Lezing IM Bouwmeester over schaaklegende Mikhail Tal

tal, bouwmeester

Op dinsdag 10 januari zal IM Hans Bouwmeester (1929) een lezing geven over de Tovenaar van RIga, Mikhail Tal.

Hans Bouwmeester is geboren in Haarlem, en was wiskundeleraar in Utrecht en Amsterdam. In 1954 verwierf hij de titel schaakmeester.

Hij schreef diverse schaakboeken, onder andere Der Weg zur Meisterschaft 1980, alsook een boek over Michail Tal in diens glorietijd. Grote bekendheid kreeg Bouwmeester met zijn reeks populaire schaakleerboeken in de Prismareeks.

Bouwmeester is tevens internationaal grootmeester correspondentieschaak en zette in 1969 het kampioenschap van de Nederlandse Bond van Correspondentieschakers op zijn naam. Hij was drager van de Euwe-ring.

Mikhail Tal was werledkampioen van 1960 tot 1964, en stond bekend om zijn visionaire aanvallende spel. Tal offerde graag stukken om een aanval te verkrijgen. Hoewel deze stukoffers achteraf gezien soms niet correct waren, won hij menige partij met zijn ontregelende, fantasierijke stijl.